środa, 25 lipca 2012

Zajęcia rekreacyjno-sportowe

W pierwszym tygodniu wakacji Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II po raz 15 zorganizowało zajęcia rekreacyjno - sportowe dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej w Czerminie. Zajęcia rozpoczęły się w środę, 4 lipca o godz. 9:00. W pierwszym dniu uczestnicy mieli zajęcia na terenie szkoły. Dyrektor udostępnił salę informatyczną oraz halę sportową. Dla chętnych odbyły się także zajęcia plastyczne podczas których przygotowywano ozdobne kartki, czy też malowano na folii. Zajęcia zakończył wspólny obiad. Czwartek, 5 lipca. to wycieczka do Bryllandii w Witaszycach. Tam dzieci czekały liczne atrakcje jak Mini Zoo, przejażdżka bryczką czy też przejażdżka konna. Dzieci miały także możliwość przebywania na placu zabaw, na którym największym powodzeniem cieszyła się trampolina :) Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali kiełbasę z grilla i frytki.Kolejny dzień - czyli piątek, 6 lipca , był także dniem pełnym atrakcji. Wszyscy udali się do Kalisza, do nowo otwartego Aquaparku. Kaliski park wodny okazał się wspaniałym obiektem posiadającym zarówno kompleks basenów krytych, jak i na wolnym powietrzu. Z powodu olbrzymiego upału grupa zdecydowała się na pobyt na basenie krytym. Kompleks ten składa się z brodzika dla najmłodszych pływaków, tzw. rwącej rzeczki, basenu głębszego, basenu znajdującego się na zewnątrz hali, jacuzzi i basenu sportowego. Wszyscy uczestnicy.byli zachwyceni.


Po intensywnym wysiłku fizycznym można było zregenerować się korzystając z suchego prowiantu, który otrzymał każdy uczestnik. Sobota i niedziela były dniami wolnymi, a kolejne zajęcia odbyły się w poniedziałek, 9 lipca. Również ten dzień uczestnicy spędzili w kaliskim Aquaparku. Wtorek, 10 lipca, uczestnicy spędzili także w Kaliszu. Najpierw zwiedzano miasto ( min. pomnik papieża Jan Pawła II). Dzieci miały także możliwość zwiedzenia z przewodnikiem ratusza i wieży ratuszowej. W drodze na szczyt można był krótko zapoznać się z historią Kalisza. Z wieży rozpościerał się wspaniały widok na panoramę miasta. Po krótkim odpoczynku wszyscy udali się do kina na projekcję filmu "Epoka lodowcowa  : Wędrówka kontynentów". Megadydaktyczny film zrobił na dzieciach bardzo duże wrażenie. Okazało się, że o niezwykle ważnych sprawach można opowiedzieć w sposób lekki, sympatyczny i bardzo przystępny dla młodych ludzi. Po kinie nastąpił "najważniejszy punkt programu :)" czyli obiad w kaliskim McDonaldzie.
Środa, 11 lipca, była niestety ostatnim dniem zajęć. Ten dzień uczestnicy spędzili na kręgielni w Żerkowie. Oprócz gry w kręgle, a właściwie bowling dzieci miały także możliwość gry w tzw. piłkarzyki, bilard, czy po prostu piłkę nożną na dworze. Na godzinę 12:00 wszyscy wrócili na uroczysty obiad będący zwieńczeniem wspólnych zajęć. W uroczystym zakończeniu wzięli także udział: wójt gminy Czermin - pan Sławomir Spychaj i Wicewójt gminy - pani Marietta Cierniak. Zarówno opiekunowie, jak i przede wszystkim uczestnicy wypowiadali się bardzo dobrze o organizacji zajęć  i o zapewnionych atrakcjach.
Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom, którzy ( w ramach wolontariatu) tydzień wakacji poświęcili swoim uczniom. Byli to: Mariusz Mańczak (przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci), Karolina Żurawska, Ewa Durska, Renata Ratajczyk, Wiesława Orszulak i Jolanta Stodolna.
Organizatorzy i uczestnicy dziękują serdecznie sponsorom: Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Czermnie oraz wójtowi i Urzędowi Gminy Czermin.
Podziękowania kierowane są także do dyrektora Zespołu Szkół w Czerminie - Krzysztofa Orszulaka - za udostępnieni pomieszczeń szkolnych ( w tym sali informatycznej i stołówki). Serdeczne podziękowania także dla 2 uroczych wolontariuszek: Oli i Marty oraz dla pań kucharek za ( jak zwykle) przepyszne posiłki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz